Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Farský úrad

Farské oznamy 28. nedeľa v cezročnom období

 

oznamy 28.jpg

 

Rímskokatolícka cirkev, farnosť Oravský Podzámok
 Oravský Podzámok 15  027 41

Zbierka na opravu  kostola s. Jána Nepomuckého dňa 24.09.2017.

Vo farskom kostole v Oravskom Podzámku :                                         2 350 eur

Vo filiálnej kaplnke v Oravskom Podzámku – časti Dolná Lehota :         835 eur

Milodary odovzdané osobne na FÚ :                                                       1 320 eur

Spolu :                                                                                                     4 505 eur

 

 

Odpustová slávnosť

V piatok 29. 9. 2017 na sviatok svätých Michala, Gabriela a Rafaela, archanjelov tak ako každoročne v našej farnosti  sa v Kaplnke sv. Michala na Oravskom hrade slávila svätá omša. Hlavným celebrantom bol náš rodák Vdp. Pavol Forgáč pôsobiaci teraz v neďalekej Lokci.

Vdp. František Čureja farár v Oravskom Podzámku poďakoval spolubratovi v kňazskej službe, že prijal pozvanie na odpustovú slávnosť. Poďakoval sa tiež pracovníkom Oravského múzea, kantorovi a speváckemu zboru dievčat z farnosti za liturgické spevy.

 

IMG_4585.JPG

 

 

 

 

ZBIERKY NA OPRAVU KOSTOLA

ZBIERKY NA OPRAVU FARSKÉHO KOSTOLA SV. JÁNA NEPOMUCKÉHO V ORAVSKOM PODZÁMKU, SA BUDÚ KONAŤ JEDENKRÁT ZA MESIAC, A TO KAŽDÚ ŠTVRTÚ NEDEĽU V MESIACI, VŽDY PO SV. OMŠI, PRI VÝCHODE Z KOSTOLA.

ZBIERKY SA BUDÚ USKUTOČŇOVAŤ AŽ DO DOBY KÝM SA KOSTOL Z VONKA  I         Z VNÚTRA  NEZREŠTAURUJE, VRÁTANIE OLTÁROV A OSTATNÉHO ZARIADENIA.

Ak, by niekto chcel obetovať na opravu kostola finančný milodar, môže tak uskutočniť vždy v pondelok po zbierke v kostole na farskom úrade v Oravskom Podzámku v čase od 16:00 hod. do 18:00 hod., kde milodar príjmu pani Martina Červeňová a pani Mária Ľubeková.  V Dolnej Lehote  prijímaním finančných milodarov je poverená pani Mária Červeňová, číslo domu 577. Darcovi bude vystavený príjmový pokladničný doklad.

Pre účel zbierok a finančných milodarov sa zriadi v banke osobitný účet na ktorý budú financie zo zbierok odvádzané. (IBAN účtu čo v najbližšej dobe sa zverejní , ak by niekto chcel sám vložiť svoj finančný milodar na účet )

Disponovať z účtom budú mať právo pani Martina Červeňová a pani Mária Ľubeková.

Rátaním zbierok v Oravskom Podzámku sú poverení pán Juraj Majkút a pán Ivan Babinský. V Dolnej Lehote v kaplnke rátaním zbierok je poverený pán Jozef Záhora.

V Oravskom Podzámku  08.09.2017

 

     Hospodárska rada farnosti Oravský Podzámok

     Farár farnosti Oravský Podzámok vdp. František Čureja

 

 

20160422_121837.jpg

 

 Kostol sv.Jána Nepomuckého v Oravskom Podzámku

 

Farský kostol sv. Jána Nepomuckého

Kostol sv. Jána Nepomuckého sa nachádza uprostred „dolného“ podzámockého námestia, neďaleko farskej budovy.

V súčasnosti objekt pôsobí architektonicky a výtvarne uceleným dojmom s kompaktne zachovaným interiérovým mobiliárom. Je jednoloďový s krátkym transeptom (priečnou loďou), s presbytériom s polygonálnym záverom. Zo západnej strany presbytéria je pristavaná dvojpodlažná sakristia s oratóriom na poschodí a na severnej strane je predstavaná veža na štvorcovom pôdoryse. Pod kostolom sa na

Budova fary je postavená na obdĺžnikovom pôdoryse orientovanom pozdĺž námestia približne severojužným smerom. V strede fasády medzi dvojicou okien je nika so sochou sv. Jána Nepomuckého, patróna farského kostola. Na fasáde, v blízkosti vstupu do budovy, sú pamätné tabule venované K. Medveckému a F. Paňákovi. Všetky nárožia budovy sú zdobené plastickým kvádrovaním.

 

Farský úrad v Oravskom Podzámku Farský úrad v Oravskom Podzámku

 

 


 

Úradné hodiny

Pondelok:7.30 - 15.00
Utoroknestránkový deň
Streda7.30 - 17.00
Štvrtoknestránkový deň
Piatoknestránkový deň

obedňajšia prestávka:
12.00 - 13.00

dnes je: 21.10.2017

meniny má: Uršuľa

webygroup
ÚvodÚvodná stránka