Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Revitalizácia parku v Dolnej LehoteVytlačiť
 

logoRozhodnutím  ministra životného prostredia Slovenskej republiky o poskytnutí podpory formou dotácie z Environmentálneho fondu v rámci Programu obnovy dediny – zlepšovanie kvality životného prostredia na vidieku bola na základe žiadosti o poskytnutie podpory formou dotácie na rok 2017 zo dňa 28.10.2016 vedenej pod č. POD-153, ktorá bola posúdená v rámci hodnotiaceho procesu Environmentálneho fondu a po odporúčaní Radou Environmentálneho fondu podľa § 4 ods. 3 zákona č. 587/2004 Z. z. o Environmentálnom fonde a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov o poskytnutí finančných prostriedkov  z Environmentálneho fondu formou dotácie na rok 2017 pridelená dotácia vo výške:  4 180,68 EUR

Žiadateľovi:                           Obec Oravský Podzámok

IČO:                                       00314731

Na projekt:                             Revitalizácia parku v Dolnej Lehote

Celkový rozpočet projektu je vo výške 4 400,72 EUR

V roku 2017 bude obec z dotácie a z vlastných zdrojov financovať projekt „Revitalizácia parku v Dolnej Lehote“.

Park v Dolnej Lehote (miestna časť obce Oravský Podzámok) je umiestnený pri hlavnej ceste  1/59. Je tvorený z troch samostatných celkov, ktoré rozdeľuje lanová lávka a zjazd k brodu rieky Oravy. Cez park nevedie žiadny chodník. Parku dominujú listnaté dreviny voči ihličnatým, ale chýba zastúpenie kvitnúcich krov pre dotvorenie estetického vzhľadu parku. Od svojho vzniku bola v parku vysadená len jedna skupina nízkych ihličnatých drevín. Existujúce kry a nízke ihličnaté dreviny svojim zdravotným stavom a vzhľadom degradujú celkový vzhľad parku. Územie parku na strane cesty lemuje živý plot, ktorý je na mnohých miestach prerušený vypadnutými rastlinami. V priestore parku sú len dve parkové lavičky a dve železné pumpy na vodu. Nenachádzajú sa tu žiadne odpadkové koše.

V parku je 6 pňov, ktoré  budú odstránené a spolu s nimi aj  korene starých stromov a náletové dreviny.

Najväčšia pozornosť je zameraná na budovanie prvkov zelenej infraštruktúry.

Pre projekt bola spracovaná odborná štúdia, v ktorej je uvedená vhodná zeleň pre realizáciu projektu. Vysadená zeleň je v súlade tak s vidieckym ako aj regionálnym charakterom územia.  Tvorí ju 75 ks drevín(zelene) zahŕňajúcich doplnenie rastlín prázdnych miest v živom plote a  výsadbu nových plôch zelene: Larix decidua 2 ks, Pinus mugo 3 ks, Amelanchier lamarekii 6 ks, Weigela 'Eva Rathke' 8 ks, Syringa vulgaris 1 ks, Deutzia gracilis 10 ks, Tilia cordata 1 ks a doplnenie živého plotu: Symphoricarpos albus 44 ks.

Súčasťou revitalizácie parku je aj doplnenie nevyhnutného mobiliáru.

V parku budú  umiestnené 4 nové parkové lavičky  a 2 nové odpadkové koše kotvené do betónových základov.

Uvedené prvky mobiláru boli vybraté s ohľadom na priestorové umiestnenie na centrálnom verejnom priestranstve, rešpektujúc vidiecky a regionálny charakter územia a pri výbere materiálu sa prihliadalo aj na jeho odolnosť voči vandalom.

Realizácia projektu bude v období júl – október 2017.
logo


 
 

Úradné hodiny

Pondelok:7.30 - 15.00
Utoroknestránkový deň
Streda7.30 - 17.00
Štvrtoknestránkový deň
Piatoknestránkový deň

obedňajšia prestávka:
12.00 - 13.00

dnes je: 17.11.2018

meniny má: Klaudia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka