Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kamerový systém v obci Oravský PodzámokVytlačiť
 

kamerový systémObec podala v roku 2014 žiadosť  o poskytnutie  dotácie zo štátneho rozpočtu na financovanie projektu v oblasti prevencie kriminality pre rok 2015. 

logo ministerstvo vnutra SRMinisterstvo vnútra SR nám pridelilo dotáciu vo výške 10 000,00 EUR. Spolufinancovanie projektu z rozpočtu obce je vo výške 3 600,00 EUR. Projekt je zameraný na  zvyšovanie bezpečnosti v obci, predovšetkým na zvyšovanie  bezpečia obyvateľov a návštevníkov. Cieľom projektu je systematické monitorovanie exponovaných lokalít na území obce, za účelom zvýšenia bezpečnosti a ochrany života, zdravia a majetku občanov. Realizácia projektu  vychádza z praktických poznatkov o súčasnej bezpečnostnej situácii v obci. Pri spracovaní projektu obec spolupracovala s Okresným riaditeľstvom Policajného zboru v Dolnom Kubíne, odbornou firmou a k projektu sa vyjadrilo aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline. Nainštalovaných bude 9 ks kamier a príslušenstva, ktoré umiestnime na prístupových cestách do obce, parkovacích plochách a zrekonštruovanom námestí.Pri inštalácii kamerového systému budú  použité pevné farebné kamery. Kamerový systém bude fungovať v nepretržitej prevádzke.. Náklady na prevádzku kamerového systému budú financované z rozpočtu obce.

V minulosti bolo na území obce zaevidovaných príslušnými orgánmi viacero trestných činov krádeže vlámaním do osobných automobilov návštevníkov obce  ako aj  priestupky proti  verejnému poriadku.. Obec je strediskom cestovného ruchu a väčší počet turistov  láka do obce aj osoby s kriminálnymi záujmami.

Na základe vyhodnotenia výsledkov a výstupov projektu prijme obec ďalšie nevyhnutné opatrenia v spolupráci s Policajným zborom SR a inými organizáciami pôsobiacimi na úseku bezpečnosti. Ak sa kamerový systém  osvedčí, budeme sa usilovať získať ďalšie financie na rozšírenie kamerového systému aj do iných lokalít obce.

Projekt bol finančne podporený
Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.


 
 

Úradné hodiny

Pondelok:7.30 - 15.00
Utoroknestránkový deň
Streda7.30 - 17.00
Štvrtoknestránkový deň
Piatoknestránkový deň

obedňajšia prestávka:
12.00 - 13.00

dnes je: 17.11.2018

meniny má: Klaudia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka