Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Oravský Podzámok, okres Dolný KubínHľadať
 
 

Oznamy o prebiehajúcich investičných akciách Vytlačiť
 

Vážení spoluobčania,

v týchto dňoch prebiehajú práce na  projektoch na ktoré sme získali dotácie alebo ich financujeme z rozpočtu obce:

 1. Oprava hasičskej zbrojnice Oravský Podzámok

Na realizáciu tohto projektu sme získali dotáciu z Ministerstva vnútra SR vo výške 30 000,00 €.

Účelom rekonštrukcie je oprava priestorov. V prvom rade sú to dispozičné zmeny. Tieto spočívajú v zväčšení existujúcich garážových priestorov, pre umožnenie parkovania a údržby hasičskej techniky. Ďalšou dispozičnou zmenou bude vytvorenie  šatní, dennej miestnosti a WC pre mužov i ženy. Vybúraním niektorých existujúcich priečok a vybudovaním nových budú mať tieto priestory vyhovujúce parametre. Zníženie energetickej náročnosti bude zabezpečené výmenou nevyhovujúcich výplní otvorov, okien i dverí a zateplením stropnej konštrukcie. Garážové vráta budú vymenené za sekcionálne garážové vráta, z ktorých jedny budú mať zabudované aj samostatné dvere pre vstup osôb. Položenie nových podlahových krytín – keramickej dlažby do všetkých priestorov zázemia. Z dôvodu vyššej hmotnosti požiarnej techniky navrhujeme v garáži vybúranie existujúcej podlahy do hĺbky 400 mm a následne realizovanie podlahy z drátkobetónu.  

Všetky práce sú zabezpečené dodávateľsky na základe verejného obstarávania


2. Budovanie splaškovej kanalizácie na IBV Stodolisko I a Stodolisko II

Na realizáciu tohto projektu sme získali dotáciu z Environmentálneho fondu vo výške 120 000,00 €. Obec financuje výstavbu kanalizácie z vlastných prostriedkov vo výške 104 000,00 €. Výstavba nadväzuje na  kanalizáciu vybudovanú v roku 2017. Prvá časť je od šachty č.8 cez cestu tretej triedy pri predajni COOP Jednota po šachtu č. 11.

Druhá časť rieši výstavbu splaškovej kanalizácie  v lokalite Stodolisko zahŕňajúca trasu od šachty SŠ11 - SŠ27 v dĺžke 524 m.

Tretia časť zahŕňa vybudovanie kanalizačnej prípojky pre 6 rodinných domov a predajňu COOP Jednota. Kanalizačná prípojka bude vybudovaná aj pre napojenie domov súpisné číslo155, 156 a 157.

Budú vybudované odbočky splaškovej kanalizácie pre plánovanú výstavbu IBV Stodolisko III.

Táto významná investícia do výstavby splaškovej kanalizácie podstatne zlepší životné prostredie v tejto časti obce.

Chcem sa poďakovať všetkým obyvateľom za trpezlivosť a pochopenie nevyhnutného  obmedzenia, ktoré je vyvolané výstavbou  kanalizácie.

 

3.Cintorín Račová-Rekonštrukcia objektu pre pohrebné účely

Vykonávané sú stavebné úpravy a prístavba k objektu, ktorý je súčasťou cintorína. Budova bude slúžiť pre pohrebné účely.

Objekt  je obdĺžnikového tvaru , zastrešený sedlovou strechou. Použitá bude plechová krytina. Obvodové steny  budú zateplené tepelnou izoláciou. Budova  nebude vykurovaná iba zásobovaná elektrinou.

Pôvodný objekt bude rozšírený o  drevenú konštrukciu nad vstupom do objektu so spevnenou  plochou pred objektom.

Vybudovaná je nová prípojka elektrickej energie a elektroinštalácia  vnútri budovy.

Upravená je  plocha pred plotom cintorína vedľa hlavnej cesty a vstup do cintorína osadená bude nová brána. Pripravujeme doklady k osvetleniu cesty k cintorínu i samotného cintorína.

Celkové výdavky na opravy na cintoríne v Račovej dosiahnu výšku  50 000,00 €.

4. Oprava  oddychového areálu Pod Zeleným 

Obecné zastupiteľstvo schválilo vykonanie opráv tohto areálu, ktoré zahŕňajú výmenu krytiny na altánku, opravu náhonu a mlynského kolesa. Vybudovanie nových lavičiek a stola.

Nátery existujúcich konštrukcií.

5. Zníženie energetickej náročnosti budovy obecného úradu Oravský Podzámok

Po vykonanom verejnom obstarávaní začíname s realizáciou tohto projektu. Ako prvé bude zrekonštruované kúrenie. Vybudovaná bude prípojka plynu, namontovaný plynový kotol, osadené radiátory. To chceme stihnúť ešte do príchodu zimy. Preto bude aj prevádzka obecného úradu a lekárne čiastočne obmedzená. Projekt ďalej zahŕňa výmenu okien a dverí, zateplenie podkrovia, výmenu elektroinštalácie a slaboprúdových rozvodov. Zateplenie obvodového plášťa budovy. Vybudovanie bezbariérového vstupu do budovy.

Práce budú prebiehať počas prevádzky čo bude náročné pre zamestnancov obecného úradu. 

Na tento projekt sme ziskali nenávratný finančný príspevok vo výške 95% oprávnených nákladov 5% financújeme z rozpočtu obce.

 


 
 

Úradné hodiny

Pondelok:7.30 - 15.00
Utorok7.30 - 15.00
Streda7.30 - 17.00
Štvrtok7.30 - 15.00
Piatok7.30 - 12.30

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka