Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Oravský Podzámok, okres Dolný KubínHľadať
 
 

Výsledky volieb do samosprávy obce

Výsledky volieb do samosprávy obceVytlačiť
 

Obec Oravský Podzámok

 

Výsledky volieb do samosprávy obce

 

V sobotu 15. novembra 2014 od 07 00 hod do 20 00 hod sa uskutočnili voľby starostu obce a poslancov obecného zastupiteľstva  na nasledujúce volebné obdobie.

Obyvatelia obce oprávnení zúčastniť sa na týchto voľbách   volili v dvoch volebných okrskoch.

V zoznamoch voličov bolo celkovo zapísaných 1067 obyvateľov obce.

Volieb sa zúčastnilo celkovo 420 voličov t.j.  39,36 %.

 

Vo volebnom   okrsku č.1 bolo v zozname voličov bolo zapísaných 612 obyvateľov obce.

Volieb sa zúčastnilo 238 voličov t.j. 38,89 %.

Pre voľby starostu obce bolo odovzdaných 208 platných  hlasovacích lístkov, 30 hlasovacích lístkov bolo neplatných.

Pre voľby poslancov  obecného zastupiteľstva bolo odovzdaných       

231  platných  hlasovacích lístkov, 7 hlasovacích lístkov bolo neplatných.

 

 

Vo volebnom   okrsku č.2 bolo v zozname voličov zapísaných 455 obyvateľov obce.

Volieb sa zúčastnilo 182 voličov t.j. 40,00 %.

Pre voľby starostu obce bolo odovzdaných 170 platných  hlasovacích lístkov, 12 hlasovacích lístkov bolo neplatných.

Pre voľby poslancov  obecného zastupiteľstva bolo odovzdaných        

178  platných  hlasovacích lístkov, 4 hlasovacie lístky boli neplatné.

 

 

Vo voľbách do samosprávy obce 15. novembra 2014 boli zvolení:

 

Starosta obce Oravský Podzámok

 

 1. Jozef Záhora, Mgr.                 nezávislý kandidát            378 hlasov  

 

Kandidáti na poslancov obecného zastupiteľstva obce Oravský Podzámok podľa počtu hlasov

 

1.   Miroslav Jurovčík                    nezávislý kandidát             264 hlasov

2.   Anton Červeň                          nezávislý kandidát            263 hlasov

3.   Ľubomír Forgáč                             KDH                            247  hlasov                                   

4.    Dušan Karaska,  RNDr.                KDH                            244 hlasov

5.    Ľuboš Lonský, Ing.                  nezávislý kandidát           217 hlasov

6.   Ján    Holubčík, Ing.                       SDKÚ- DS                  211 hlasov

7.   Tatiana Zvolenčáková, Mgr.          KDH                            181 hlasov

8.   Mária Havlíčková                      nezávislý kandidát           170 hlasov

9.   Peter  Olbert, Ing.                           KDH                           152 hlasov

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

10. Jozef Holubčík                                 SDKU-DS                   145 hlasov

11.  Eva Urbanová,  Mgr.                       NOVA                         136 hlasov

12.  Peter Holubčík                                SIEŤ                            136 hlasov

 

 

 

Mgr. Marek Čulen

predseda miestnej volebnej komisie

 


 


 
 

Úradné hodiny

Pondelok:7.30 - 15.00
Utorok7.30 - 15.00
Streda7.30 - 17.00
Štvrtok7.30 - 15.00
Piatok7.30 - 12.30

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka