Obec Oravský Podzámok
Oravský Podzámok

Zvýšenie participácie obyvateľov na komunitnom živote

Zvýšenie participácie obyvateľov na komunitnom živote 1

Zvýšenie participácie obyvateľov na komunitnom živote a zatraktívnenie služieb miestnych samospráv rozvojom spolupráce obcí Oravský Podzámok a Branky.

Zvýšenie participácie

Link na informačný kiosk: http://kioskop.black-hole.sk/

Názov projektu:

Zvýšenie participácie obyvateľov na komunitnom živote a zatraktívnenie služieb miestnych samospráv rozvojom spolupráce obcí Oravský Podzámok a Branky.

Kód projektu:                   CZ/FMP/11b/10/010

Obdobie realizácie

projektu:                            05/2022 - 11/2022

Partneri:                             Obec Oravský Podzámok (vedúci partner)

Obec Branky (hlavný cezhraničný partner)

Celkové náklady:            20 250,00 EUR

Výška podpory ERDR:    17 212,50 EUR

Výška podpory zo ŠR:    2 025,00 EUR

Aktivity:

• Zakúpenie, osadenie a sprevádzkovanie interaktívneho informačného kiosku, prostredníctvom ktorého budú môcť jeho užívatelia získať informácie o dianí v oblasti samosprávy, aktívne na ne reflektovať a vyjadrovať svoj názor. Súčasťou obsahu budú aj ďalšie služby, zvyšujúce  participáciu obyvateľov na správe vecí verejných a na verejnom a komunitnom živote a riadení.
  • Vytvorenie informačnej platformy pre zefektívnenie obojstrannej komunikácie a vytvorenie online spätnej väzby verejnej správy smerom k občanom – obyvateľom obcí žiadateľa a HCP i pre zvýšenie participácie a záujmu o správu a život lokálnej komunity a o veci verejné. Umožní nepretržitú možnosť komunikácie a výmeny informácií medzi občanmi a samosprávou, online spätnú väzbu, užívateľský komfort a interaktívne prostredie doplnené o prvky priamej participácie.
  • Stretnutia pracovných tímov – dva dvojdňové pracovné stretnutia a workshopy, ktorých cieľom bude vytvorenie obsahu informačnej platformy.

Cieľ projektu:

• Cieľom je zvýšiť úroveň cezhraničnej spolupráce miestnych partnerov, ich  kapacít a zručností v oblasti efektívnej komunikácie so zámerom zvýšenia participácie a zapojenia obyvateľov do komunitného života a procesov v obciach. Zámerom je i zvýšiť ich kompetencie v oblasti výkonu verejnej správy spolutvorbou a využívaním inovatívnych a interaktívnych moderných informačných nástrojov komunikácie s obyvateľmi. Projektom sa vytvorí funkčná informačná platforma realizovaná tímami obidvoch partnerov a externými odborníkmi, sprístupnená na zakúpenom a osadenom interaktívnom kiosku a na webových sídlach partnerských obcí.

Cieľové skupiny:

• obyvatelia cezhraničného regiónu, zamestnanci miestnej a regionálnej samosprávy

Informácia o projekte

text na web_Oravský Podzámok (1).pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 831,84 kB
Dátum vloženia: 23. 1. 2023 11:33
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 4. 2023 7:40
Autor: Správca Webu

Obecný úrad

obrázok

Voľby prezidenta 2024

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

dnes, piatok 26. 4. 2024
oblačno 12 °C -3 °C
sobota 27. 4. slabý dážď 14/3 °C
nedeľa 28. 4. takmer jasno 19/5 °C
pondelok 29. 4. zamračené 21/9 °C

Sviatok a výročie

Meniny má Jaroslava

Pranostika na akt. mesiac

Suchý apríl nie je po vôli gazdom.